MARKA Dolina Pilicy

Nawigacja
Strona główna
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
Stowarzyszenie
· RODO
· Władze
· Lista członków LGD
· Statut
· LSR
· Rada
· Regulaminy
· Dokumenty członkowskie
Region objęty LSR
· Gmina Aleksandrów
· Gmina Inowłódz
· Gmina Czerniewice
· Gmina Drzewica
· Gmina Lubochnia
· Gmina Mniszków
· Gmina Opoczno
· Gmina Poświętne
· Gmina Rzeczyca
· Miasto i Gmina Przedbórz
· Gmina Sławno
· Miasto i Gmina Sulejów
· Gmina Tomaszów Maz.
· Gmina Wielgomłyny
· Miasto i Gmina Wolbórz

Projekty partnerskie


Wydarzenia

Leader
· LEADER 2007-2013
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Szlak Konny


Portal kobietynawsi.pl

Zapraszamy do odwiedzenia portalu kobietynawsi.pl gromadzącego barwne opisy działalności Kół Gospodyń Wiejskich, biogramy wiejskich działaczek i wywiady z aktywnymi kobietami ze wsi.

Portal kobietynawsi.pl umożliwia prowadzenie ilustrowanej e-kroniki przez zarejestrowane Koła Gospodyń. Rejestracja i wszystkie funkcje portalu są bezpłatne a obsługa bardzo prosta.
Do chwili obecnej zostało opisane ponad 60 Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski. Portal jest rozwijany od 2 lat przez Stowarzyszenie Wiejskie "Zielona Przestrzeń", a jego celem jest objęcie jak największej liczby Kół Gospodyń Wiejskich, promocja społecznych działań i wymiana doświadczeń.


Zebranie Zarządu
Dolina

Uprzejmie informujemy, iż Zebranie Zarządu Stowarzyszenia Dolina Pilicy odbędzie się  dn. 26.07.2010 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w biurze Stowarzyszenia w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Św. Antoniego 55.


Targi Natura Food 2010


W dniach 15 -17 października 2010 Międzynarodowe Targi Łódzkie zapraszają do udziału w Dniach Naturalnej Żywności NATURA FOOD - najważniejszej imprezie branży produktów tradycyjnych i ekologicznych.

Do zaprezentowania swojej oferty zachęcamy w szczególności:
 • producentów żywności tradycyjnej i ekologicznej
 • gospodarstwa ekologiczne i agroturystyczne
 • farmy zdrowia
 • hurtownie, sklepy z żywnością wysokiej jakości
 • winiarnie, browary
 • etc.

Targom NATURA FOOD towarzyszyć będą konferencje, prezentacje, seminaria (również o charakterze B2B), pokazy kulinarne oraz konkursy m.in.:
- o medal NATURA FOOD
- Konkurs NAJLEPSZE GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE 2010
- Konkurs PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH "TYGIEL SMAKÓW"
- warsztaty degustacyjne LABORATORIA SMAKU (współpraca SLOW FOOD POLSKA)
- seminarium i prezentacje edukacyjne ŚWIADOMY KONSUMENT
- seminaria dla właścicieli sklepów z żywnością ekologiczną

Patronat honorowy:
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Marszałek Województwa Łódzkiego
Współorganizator:
Urząd Marszałkowski w Łodzi


TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ UPŁYWA 03.09.2010 R.

Kierownik projektu
Joanna Cyniak
tel. 42 638-62-74, 607-173-423                
fax. 42 637-29-36
e-mail: j.cyniak@mtl.lodz.pl
Specjalista ds. promocji i reklamy
Katarzyna Drobińska
tel. 42 638-62-85, 605-630-852
fax. 42 637-29-36
e-mail: k.drobinska@mtl.lodz.plSzkolenie dla beneficjentów działania 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii w ramach Osi 4 Leader

W dniu 29 czerwca 2010 r. w sali konferencyjnej Ośrodka Rekracyjno-Konferencyjnego Molo w Smardzewicach odbyło się szkolenie dla beneficjentów działania 4.1/413 Wdrażanie lokalnej strategii w ramach Osi 4 LEADER, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, organizowane przez LGD Dolina Pilicy.

Prowadząca szkolenie Pani Katarzyna Nowak pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach przedstawiła informacje dotyczące: "Małych projektów", "Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej" i "Tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw". Celem szkolenia było praktyczne przygotowanie uczestników szkolenia - mieszkańców obszaru objętego lokalną strategią rozwoju (LSR), na którym działa Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Dolina Pilicy do aplikowania o środki w ramach w/w działań.

Konkurs na najlepszy produkt turystyczny województwa łódzkiego
Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego jest organizatorem konkursu "Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Łódzkiego". Jest to etap regionalny ogólnokrajowego konkursu "Najlepszy produkt turystyczny" organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną, w którym najlepsze produkty turystyczne sa nagradzane Certyfikatem POT.

Konkurs ma na celu wyłonienie w danym roku najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych w województwie łódzkim oraz ich popularyzację, a także wspieranie inicjatyw, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych. Wyróżnione produkty otrzymają Certyfikaty ROTWŁ, który jest przyznawany na okres dwóch lat.

Podstawowymi kryteriami produktu turystycznego uwzględnianymi w konkursie są: atrakcyjność, dostępność, infrastruktura turystyczna i okołoturystyczna, ogólny wizerunek i cena. Ponadto pod uwagę są brane m. in.: nowatorstwo, standard oferowanych usług, perspektywy dalszego rozwoju produktu turystycznego oraz wpływ produktu turystycznego na wzrost lokalnego ruchu turystycznego.

Prawo zgłaszania kandydata do konkursu przysługuje: samorządom terytorialnym i gospodarczym, lokalnym organizacjom turystycznym, instytucjom i twórcom produktów turystycznych, stowarzyszeniom i fundacjom turystycznym, przedsiębiorcom prywatnym, a także organizatorom turystyki, Kandydatury można zgłaszać do dnia 15 sierpnia 2010 roku na specjalnym formularzu zgłoszeniowym. W zgłoszeniu należy również zamieścić fotografie oraz inne materiały poświadczające atrakcyjność produktu turystycznego. Wypełnione formularze (Karta Zgłoszenia) należy wysłać drogą e-mailową na adresy: biuro@rotwl.pl lub azygma@rotwl.pl a także drogą pocztową wraz z wszelkimi załącznikami (materiałami promocyjnymi) na adres siedziby ROTWŁ: ul. Sienkiewicza 67, 90-009 Łódź, z dopiskiem na kopercie "Najlepszy Produkt Turystyczny Roku". Regulamin oraz karty zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej www.rotwl.pl.

Spośród wyróżnionych produktów turystycznych kapituła wybierze te, które będą reprezentować województwo łódzkie i zostaną zgłoszone przez ROTWŁ do ogólnopolskiego konkursu na "Certyfikat POT" oraz wskaże produkt (zgodnie z regulaminem POT) do konkursu POT - Złoty Certyfikat POT. Produkty wyróżnione Certyfikatem ROTWŁ zostaną objęte następującymi działaniami promocyjnymi prowadzonymi przez ROTWŁ:
 • posługiwanie się nieodpłatnie logo Certyfikatu i logo ROTWŁ w materiałach promocyjnych produktu turystycznego,
 • emitowanie materiałów sponsorowanych w mediach regionalnych i lokalnych,
 • umieszczanie informacji na stronach internetowych ROTWŁ,
 • promocja mailowa wśród odbiorców poczty internetowej,
 • reklama w wydawnictwach ROTWŁ,
 • rekomendacja przez ROTWŁ wśród przedsiębiorstw prowadzących turystykę przejazdową.

W razie pytań prosimy o kontakt z Koordynatorem Konkursu - Anną Zygmą pod numerem telefonu 042 662 09 70, biuro@rotwl.pl, azygma@rotwl.pl
PROW 2014-2020


Warsztaty

Nasze projekty


Projekty współpracy

PROW 2007-2013
Granty