MARKA Dolina Pilicy

Nawigacja
Strona główna
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
Stowarzyszenie
· RODO
· Władze
· Lista członków LGD
· Statut
· LSR
· Rada
· Regulaminy
· Dokumenty członkowskie
Region objęty LSR
· Gmina Aleksandrów
· Gmina Inowłódz
· Gmina Czerniewice
· Gmina Drzewica
· Gmina Lubochnia
· Gmina Mniszków
· Gmina Opoczno
· Gmina Poświętne
· Gmina Rzeczyca
· Miasto i Gmina Przedbórz
· Gmina Sławno
· Miasto i Gmina Sulejów
· Gmina Tomaszów Maz.
· Gmina Wielgomłyny
· Miasto i Gmina Wolbórz

Projekty partnerskie


Wydarzenia

Leader
· LEADER 2007-2013
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Szlak Konny

Ogłoszenie o naborze - zadanie dodatkowe 24.02 do 21.03.2014 r.
logo

Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich
z upoważnienia Zarządu Województwa Łódzkiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Dolina Pilicy wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "413 - Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" w zakresie: "Tworzenie i rowój mikroprzedsiębiorstw", "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej"
objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Termin składania wniosków o przyznanie pomocy na w/w działania:

Miejsce składania wniosków: od 24.02.2014 do 21.03.2014 r.

Stowarzyszenie Dolina Pilicy
ul. Św. Antoniego 55
97-200 Tomaszów Maz.
(w godzinach pracy biura Stowarzyszenia 8.00-16.00)

Limit dostępnych środków:

  • Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw - 300 000,00 zł
  • Różnicowanie w kierunku działalnści nierolniczej - 100 000,00 zł

ZAKRES TEMATYCZNY: GOSPODARKA ODPADAMI

Działania inwestycyjne skierowane będą do osób fizycznych i przedsiębiorców chcących prowadzić lub prowadzących działalność w zakresie gospodarki odpadami.

Inwestycje realizowane w ramach niniejszego przedsięwzięcia w zakresie gospodarki odpadami będą innowacjami produktowymi lub procesowymi na terenie naszego LGD i województwa łódzkiego.

INNOWACJĄ BĘDĄ PRODUKTY, USŁUGI LUB TECHNOLOGIE W ZAKRESIE GOSPODARKI ODPADAMI, KTÓRE POWSTANĄ LUB ZOSTANĄ ZAKUPIONE W WYNIKU REALIZACJI PROJEKTU.

Innowacje produktowe to nowe produkty, które powstaną w wyniku realizacji projektu. Innowacje procesowe to nowe technologie np. linie produkcyjne, którem kupowane będą w wyniku realizacji projektu, a które wcześniej nie występowały w przedsiębiorstwie.

Beneficjenci, będą musieli wykazać, że ich projekty, charakteryzują się innowacyjnością równocześnie w skali LGD i w skali województwa łódzkiego np. poprzez opinię o innowacyjności lub inny równorzędny dokument.

W wyniku realizacji przedsięwzięcia przewiduje się powstanie nowych miejsc pracy.

Minimum wymagań, których spełnienie jest niezbędne do uzyskania rekomendacji projektu: 60% wartości indeksu do maksymalnej wartości w punktacji zawartej w karcie oceny projektu wg lokalnych kryteriów wyboru - NABÓR DODATKOWY.

Wypełniony wniosek wraz z wymaganymi załącznikami wnioskodawcy zobowiązani są składać bezpośrednio we wskazanym wyżej terminie i miejscu.

Formularze wniosków dotyczących w/w działań wraz z wykazem niezbędnych załączników oraz wykazem lokalnych kryteriów wyboru operacji są dostępne na stronie internetowej Stowarzyszenia Dolina Pilicy: www.dolinapilicy.pl w zakładce "Wnioski", w biurze Stowarzyszenia oraz na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi Departament Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich: www.prow.lodzkie.pl

Szczegółowe informacje dotyczące naboru wniosków można uzyskać w biurze Stowarzyszenia Dolina Pilicy: 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Św. Antoniego 55 oraz pod numerami telefonów: (44) 710-15-52, 667-449-044, 697 55 60 33 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

 

PROW 2014-2020


Warsztaty

Nasze projekty


Projekty współpracy

PROW 2007-2013
Granty