DOLINA_PILICY_LOGO_POZIOME_logod.jpeg  

Marka lokalna Dolina Pilicy zwolnij bieg... jest narzędziem promocji produktów i usług lokalnych związanych z regionem, oferowanych przez twórców i usługodawców z obszaru działania Stowarzyszenia Doliny Pilicy.
Znak marki lokalnej Dolina Pilicy zwolnij bieg... może zostać przyznany każdemu producentowi, usługodawcy lub podmiotowi posiadającemu ofertę turystyczno- edukacyjną wykorzystującą lokalne zasoby kulturowe, historyczne lub przyrodnicze w celu zrównoważonego rozwoju Doliny Pilicy angażującemu się w promocję Doliny Pilicy.

Marką lokalną Dolina Pilicy oznaczane są produkty charakteryzujące się wysoką jakością, gwarancją pochodzenia i przyjaznością dla środowiska. Rolą marki lokalnej Dolina Pilicy jest udzielanie rekomendacji dla produktów nią znakowanych, stwarzanie przestrzeni dla rozwoju ludzi i miejsc oraz budowanie przyjaznych relacji pomiędzy klientami, producentami i regionem Doliny Pilicy.

konstrukcja logo Marki Dolina Pilicy

Komunikat Marki

Dolina Pilicy to gratka dla kochających przyrodę i wodę, lubiących spędzać czas aktywnie - na rowerze, w kajaku, delektując się wolnością natury. Spokojna w swym środkowym biegu rzeka Pilica kładzie się meandrami pośród zabytków kultury z duchem Cystersów, odgłosem tańców na dechach. Kiedyś było tu ciepłe morze. Do dziś pozostały po nim wapienne rafy, a wzdłuż brzegów Pilicy ciągną się malownicze łąki i lasy z przybrzeżnymi stawami, wyspami, odnogami i łąkami. Warto więc wyskoczyć z kajaka na jedną z wielu tras turystycznych pieszych i rowerowych, odpocząć nad Zalewem Sulejowskim. Lokalnych tradycji tutaj co niemiara. Region ten dał początek firmie Gerlach i polskiej ceramice budowlanej. Mało kto wie, że opoczyńskie są nie tylko płytki, ale i strój, polka, oberek czy pająk. Geopark Sławno, gdzie zarejestrowano zapis kopalny pierwszego polskiego tsunami, sławi skamieliny wyrobiska Owadów – m.in. żółwia morskiego sprzed 148 mln lat. Najwytrwalsi turyści odkryją również niebieskie źródła, legendę Św. Idziego, kształty magicznych wycinanek, obrazy w łupinach włoskiego orzecha, smak słów Artura Andrusa i jeszcze więcej…

 

Prawa autorskie
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości informacji, zdjęć, grafik, kodów html i innych zawartych na tej stronie w formie elektronicznej lub jakiejkolwiek innej bez zgody autora zabronione. Niniejsza strona internetowa podlega ochronie na mocy prawa autorskiego.

 

Data publikacji: 03.09.2024